Камери відеоспостереження

Основне призначення камер відеоспостереження - передача видимого зображення на монітор, телевізор та інші подібні пристрої.

За типом сигналу, що передається камери відеоспостереження діляться на 3 види:

Кроме того существуют и другие разновидности камер видеонаблюдения: HD-SDI, HD-TVI и др. Но наиболее популярными стали все таки первые три типа камер.

Інтернет-магазин

Аналогові камери відеоспостереження

В аналогових камерах відеоспостереження відбувається перетворення видимого зображення в сигнал аналогового вигляду, який передається на відеорегістрірующее пристрій по коаксіальному кабелю або по кручений парі із застосуванням приймачів.

Даний тип камер давно зарекомендував себе на ринку систем відеоспостереження і продовжує використовуватися.

Перевагою аналогових камер відеоспостереження в порівнянні з цифровими камерами є:

  1. невисока вартість;
  2. можливість розміщення камери на великій відстані від відеореєстратора.

Невисока вартість аналогових камер відеоспостереження пояснюється зростанням технологій і обсягів продукції, що випускається. Порівняно невисока якість зображення, що отримується від аналогових камер в порівнянні з цифровими компенсується їх прийнятною ціною.

Аналогові камери відеоспостереження зазвичай застосовуються на об'єктах охоронного відеоспостереження. Метою даних об'єктів є виявлення і реєстрація руху в області видимості камери для подальшого реагування.

До недоліків аналогових камер можна віднести:

  • невисока якість зображення;

Невисока якість зображення, що отримується від аналогових камер не дозволяє домогтися гарної деталізації об'єкта, що спостерігається. Наприклад, якщо збільшити номера віддалено стоїть автомобіля, що знаходиться в кадрі, то неможливо буде розібрати цифри на даних номерах. Однак, на таких об'єктах, на яких деталізація зображення не важлива або несуттєва, аналогові системи є відмінним рішенням за критерієм "ціна / виконання поставленого завдання".

Системи відеоспостереження на базі аналогових камер зарекомендували себе в невеликих магазинах, офісах, промислових об'єктах, а також для спостереження за периметром території, що охороняється.

 

AHD камери відеоспостереження

Не так давно технологія AHD відеоспостереження (Analog HD), що з'явилася на ринку  активно почала впроваджуватися і користуватися все більшою популярністю при побудові відеосистем. Що таке AHD? AHD - це технологія, що дозволяє організувати передачу відеозображення високої чіткості на базі аналогових систем. По суті AHD відеоспостереження є тією самою золотою серединою між звичайними аналоговими CCTV камерами і ip відеоспостереженням.

Найголовнішим перевагою AHD технології відеоспостереження в порівнянні зі звичайними аналоговими і цифровими системами є можливість передачі відеопотоку на відстань до 500 м без посилення сигналу, що значно розширює і здешевлює її використання.

Вибрати AHD камери в Інтернет-магазині

Існуючу стару систему відеоспостереження на базі звичайних аналогових камер можна легко модернізувати на новішу і просунуту AHD технологію відеоспостереження шляхом заміни камер на AHD камери і AHD відеореєстратор. При цьому існуюча кабельна розводка (коаксіальні кабелі або кручена пари, кабелі живлення), роз'єми джерела живлення залишаються колишніми.

У разі модернізації Ви отримаєте якісну систему AHD відеоспостереження, за рівнем деталізації зображення порівнянну з цифровими IP камерами, але за менші кошти. Варто відзначити, що вартість AHD камер високої роздільної здатності та AHD відеореєстраторів вже наближається до вартості стандартних аналогових систем.

Цифрові камери відеоспостереження (ip-камери)

Прогрес не стоїть на місці: монітори, телевізори збільшуються, якість зображення на них поліпшується, більшість пристроїв переходить на застосування цифрових сигналів, які відкривають набагато більше можливостей, ніж аналогові.

Завдяки застосуванню цифрових сигналів змінилася і архітектура побудови систем відеоспостереження. Дана архітектура перейняла всі переваги ip-мереж.

З ростом сучасних технологій в ринок відеоспостереження Запоріжжя почали активно впроваджуватися цифрові ip-камери відеоспостереження.

До переваг цифрових камер відеоспостереження відносяться:

  1. Висока, на відміну від аналогових, деталізація зображення;
  2. Цифрова мережа легко масшабіруется на відміну від аналогової. Адже одним кабелем можливо об'єднати велику кількість IP-камер завдяки IP технології. Можна заощадити на кабелі і на вартості його монтажу, підключаючи велику кількість камер на відстані від відеореєстратора;
  3. Можливість віддаленого доступу до кожної IP-камері відеоспостереження, її налаштування і управління.
  4. Також можливо підключити систему відеоспостереження в комп'ютерну мережу офісу.
  5. Електроживлення і передача даних від IP-камер може здійснюватися по одному кабелю завдяки технології PoE, в результаті чого економляться витрати на силовий кабель.

До недоліків ip-камер відеоспостереження можна віднести:

  • більш висока вартість в порівнянні з аналоговими;
  • обмежена відстань розташування ip-камери від відеореєстратора (сервера) = 90м (без підсилення сигналу за технологією Ethernet).
Вибрати ip-камери в Інтернет-магазині

Увібравши в себе переваги ip-технологій цифрові камери відеоспостереження перейняли і їх недоліки. Одним з таких недоліків є обмеження по довжині лінії підключення ip-камери і відеорегістрірующего пристрою. При застосуванні технології Fast Ethernet (використовуючи кабель "вита пара") дана довжина становитиме не більше 90 м, далі сигнал буде затухати. Цей недолік можливо виправити, використовуючи додаткові підсилювачі цифрового сигналу - комутатори, що встановлюються в місцях ослаблення сигналу. Але знову таки тут є мінус - комутаторитакож повинні бути підключені до живлення, яке не завжди буває в потрібному місці.

У такій ситуації теж є вихід - це застосування оптичних технологій, що дозволяють значно збільшити відстань проходження цифрового сигналу на 300 м як в аналогових системах відеоспостереження і більш - на кілька кілометрів. Хоча застосування даних технологій може призвести до подорожчання системи відеоспостереження в цілому.

Відеоспостереження на базі цифрових ip-камер застосовується у всіляких областях систем відеоспостереження в Запоріжжі. До таких областей можна віднести як звичайне спостереження за об'єктами і територіями: банків, офісів, магазинів, приватних будинків, так і застосування в системах аналітики - підрахунку об'єктів, аналізу об'єктів, розпізнавання.

 

Посилання на матеріали розділу -Відеоспостереження-: