Системи оповіщення населення

Системи оповіщення населення призначені для оповіщення людей у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій в місті, на промислових об'єктах, при ймовірності виникнення техногенних катостроф, початку воєнних дій, тощо.

Для оповіщення населення застосовуються такі комплекси технічних засобів:

1. Технічні засоби оповіщення регіональної автоматизованої системи централізованого оповіщення населення (РАСЦО). Розташовані вони на території міста, села, населеного пункту і складаються з:

  • електросирен - об'єктів високої потужності виведення звукового сигналу
  • пристроїв запуску електросирен - шафи управління включають контролери, підсилювачі та інші пристрої
  • АРМ диспетчера - робоче місце з програмно технічним комплексом управління системою оповіщення міста (населеного пункту)
  • мережі управління і передачі даних - провідна (Ethernet, телефонні мережі), безпровідна (радіостанції, GSM мережі)

Устаткування РАСЦО призначене для подачі за допомогою електросирен звукового сигналу та привернення уваги населення до повідомлення, яке буде транслюватися по засобам масової інформації. Періодично в місті проводяться тестові перевірки РАСЦО, про які попередньо повідомляють в ЗМІ.

2. Мережі проводового та ефірного радіо і телемовлення - використовуються для передачі екстрених повідомлень на території населеного пункту. Можуть працювати спільно з АРМ диспетчера системи оповіщення.

3.Локальні системи оповіщення хімічно небезпечних техногенних об'єктів. Призначені для оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій населення проживає поблизу від хімічно небезпечних об'єктів з використанням електронних сирен і вуличних гучномовців.

Наша компанія має досвід проектування і впровадження систем оповіщення населення в м Бердянськ, м Вінниця. Також впроваджені локальні системи оповіщення на техногенних об'єктах м. Запоріжжя - ТОВ "АЙС", ПрАТ "ЗМЖК", ПрАТ "ЗТР", ЗГАРЗ "МіГремонт", ПрАТ "ЗЗРК" і ін.

Посилання на матеріали цього розділу: