Системи оповіщення населення ОЗОН-С

Завдання автоматизованої системи централізованого оповіщення населення

Системи оповіщення населення від НВП "ОЗОН-С" поступово впроваджуються на об'єкти підвищеної небезпеки.

Основним завданням цивільного захисту є своєчасне інформування та оповіщення населення про загрози або виникнення надзвичайних ситуацій.

Сучасна система оповіщення повинна забезпечувати гарантоване і своєчасне оповіщення людей у разі виникнення швидко надзвичайних ситуацій (бойові дії, масові заворушення, аварії на газо- і нафтопроводах і хімічно-небезпечних підприємствах, гідротехнічних спорудах і т.п.). Крім того, така система оповіщення повинна:

  • надавати вичерпну інформацію щодо події, яка сталася;
  • надавати детальну інформацію щодо дій населення в ситуації, що склалася;
  • надавати різну за змістом інформацію, в залежності від цільової аудиторії або місця знаходження населення;
  • забезпечити оповіщення людей з особливими потребами;
  • виконати оповіщення, як державною мовою, так і мовою (мовами), які використовуються на конкретній території.

Найменш захищеними об'єктами цивільного захисту є приміщення з масовим перебуванням людей, перш за все шкільні та дошкільні навчальні заклади, лікувальні установи, торговельні комплекси, культурні організації і т.п.

Організація ефективного оповіщення таких об'єктів є складною організаційно-технічну задачу, для вирішення якої розроблено і проводиться спеціалізований пристрій оповіщення «МКО», яке входить до складу автоматизованої системи централізованого територіального оповіщення населення.

Вибірковість в системах оповіщення

Важливою функцією централізованого оповіщення є його вибірковість, коли інформування населення про загрозу здійснюється тільки в тому районі, де ця загроза виникла.

Після визначення зони можливого ураження, подається команда на адресне інформування.

МКО, відповідно до переданих адресами, здійснює перехоплення теле- і радіостанцій в зоні оповіщення, через які здійснюється інформування та оповіщення населення в місцях з масовим перебуванням людей, де встановлені сигнально-гучномовні пристрої на базі МКО. При цьому через гучномовці ретранслюються оперативні повідомлення, або транслюються заздалегідь підготовлені мовні повідомлення, що зберігаються в незалежній пам'яті МКО.


Избирательное оповещение населения ОЗОН-С

Посилання на матеріали цього розділу: