Системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій

В сучасних умовах об'єкти виробничої сфери часто стають джерелом серйозної загрози для суспільства. Витрати, необхідні для ліквідації наслідків техногенних аварій, значно перевищують вартість створення систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій.

Раннє виявлення надзвичайних ситуацій
Техногенний об`єкт
 

Одним з найбільш ефективних факторів зниження ризиків виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру, є створення сучасних автоматизованих систем контролю за критичними параметрами технологічних процесів відповідно до концепції створення єдиної державної системи запобігання і реагування на аварії та катастрофи.

Призначення систем раннього виявлення (виявлення) надзвичайних ситуацій та оповіщення населення у разі їх виникнення, полягає в ранньому виявленні загрози виникнення надзвичайних ситуацій на потенційно небезпечних об'єктах і об'єктах підвищеної небезпеки, а також в оповіщенні обслуговуючого персоналу (інженерів, керівництва і т.д.) про виникнення даної загрози або про виниклу надзвичайну ситуацію.

Ідеологія побудови даних систем базується на вимірюванні контрольно-вимірювальними приладами небезпечних факторів технологічного процесу, здатних внаслідок перевищення ними гранично допустимих порогів призвести до виникнення надзвичайної ситуації та видачі інформаційних сигналів (візуально, акустично, мовні повідомлення, текстові повідомлення і т.д.) відповідним фахівцям і службам.

Необхідність створення систем раннього виявлення (виявлення) надзвичайних ситуацій та оповіщення населення регламентована низкою державних нормативно-правових актів, що стосуються цивільного захисту населення від НС техногенного та природного характеру.

Компанія "Оптима-Комплекс" Запоріжжя пропонує проектування, монтаж, впровадження і подальше технічне обслуговування комплексу автоматизованих систем раннього виявлення (виявлення) надзвичайних ситуацій та оповіщення населення.

 

Даний комплекс здатний вести безперервний контроль докрітічних і критичних параметрів і, в разі виникнення загрози аварійних ситуацій виявляти їх на ранньому етапі і виробляти оповіщення населення про надзвичайну ситуацію на контрольованому об'єкті.

Розробляється комплекс відповідно до вимог МНС і ділиться на стадії:

  1. Розробка та узгодження технічного завдання;
  2. Розробка та узгодження проектно-кошторисної документації;
  3. Впровадження комплексу на об'єкті (монтаж, пуско-налагоджувальні роботи);
  4. Підключення до пульта централізованого спостереження МНС України;
  5. Технічне обслуговування АС РВЧС та оповіщення населення.

 

Компанія Оптима-Комплекс в співдружності з НУО "ОЗОН С" є першовідкривачами по впровадженню першого пульта системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій в Запоріжжі на потенційно небезпечному об'єкті "Айс".

 

Посилання на матеріали цього розділу:

Главное меню