АРМ диспетчера РВНС підприємства

Раннее выявление чрезвычайных ситуаций

Малюнок 1 - Програма АРМ оператора раннього виявлення НС, розташована на пульті диспетчера підприємства

Техногенный объект

Малюнок 2 - Картка аварії, що передається на пульт МНС

АРМ РВЧС диспетчера предприятия   

Сигнал про небезпеку негайно приходить на диспетчерські пульти підприємства і служби порятунку (рис. 1). Одночасно диспетчери бачать на комп'ютері карту підприємства, цеху або іншого приміщення, де виникла небезпека, вогнище небезпеки, коротку характеристику речовини, яке спровокувало надзвичайну ситуацію, план навколишньої місцевості і можливу зону ураження з урахуванням метеорологічних даних, інструкцію і порядок дії в даній ситуації.

Крім того, на пульт диспетчера підприємства надходять сигнали про несанкціонований доступ в приміщення з технологічним обладнанням, а також повідомлення про можливі несправності системи раннього виявлення та оповіщення про НС або відмову обладнання.

При кваліфікованості диспетчером підприємства аварійної ситуації як надзвичайної проводиться автоматизована передача картки аварії на пульт МНС (рис. 2). У разі не реагування диспетчера на отриману інформацію про аварійну ситуацію програма автоматично передає картку аварії з гіршим сценарієм розвитку подій на пульт МНС.

У картці аварії міститься інформація про:

  • потенційно небезпечному об'єкті;
  • тип і характер аварії;
  • плані підприємства і приміщенні де сталася НС;
  • властивості шкідливих і небезпечних речовин, що обертаються на підприємстві;
  • засобах індивідуального захисту;
  • методах усунення НС на даному об'єкті.

Одночасно з передачею картки аварії відбувається оповіщення персоналу підприємства, і (при необхідності) прилеглих територій, а також органів ліквідації НС.

 

Посилання на матеріали цього розділу: